שאלות ותשובות

מרפאת השיניים שלנו פועלת מתוך אמונה שלכל אדם, בכל גיל, מגיעה הזכות לחייך,
לדבר ולאכול, בנוחות וללא כאב. לכן, אנו מעמידים לרשותך טיפול מקצועי, קשוב
ומסור, המותאם לצרכיך.

מחקרים מצביעים על הקשר בין מחלת חניכיים לעליה בסיכון בתחלואה במחלות לב, סכרת, מחלת ריאות, דמנציה, טרשת נפוצה ועוד. מחלת חניכיים מהווה גורם סיכון למחלת לב בדומה לגורמי סיכון אחרים.

בפה שתי מחלות עיקריות, מחלת העששת (ה"חורים בשיניים") ומחלת החניכיים. חוסר התאמה של תותבות ללסת יכול לגרום לפצעים בחלל הפה. זיהום פטרייתי בחלל הפה ובתותבות אינו נדיר. סרטן הפה מופיע כפצעים בחלל הפה וחשוב אבחון מוקדם שלו.

תוצאותיו הבלתי נמנעות של טיפול לקוי בפה ובשיניים הן כאב, הרס כותרות השיניים, אבדן שינים, זיהום, מורסה וריח לא נעים מהפה. במצב של זיהום בפה יש מעבר של חיידקים דרך הדם לאיברים שונים בגוף ועליה בסיכון למחלות לב, ריאה, סכרת ועוד.

רצוי לצחצח שיניים פעמיים ביום או אחרי כל ארוחה. לצחצוח שינים מומלץ להשתמש במברשת רכה עם ידית ארוכה וראש קטן, על מנת להגיע בקלות לכל האזורים בפה. חשוב לצחצח בנוסף לשיניים גם את החניכיים. במרווחים שבין השיניים מצטברים שיירי מזון וחיידקים ושם מתפתחים ה"חורים" ודלקות החניכיים. כדי לטפל באזורים אלו, יש להשתמש בחוט דנטאלי ובאביזרים מיוחדים לניקוי בין השיניים.

מומלץ להשתמש במשחת שינים המכילה פלואוריד. ישנן משחות שיניים נוספות המכילות חומרים לטיפול במחלת חניכיים או ברגישות שורשים, וכן משחות המלבינות את השיניים.

בזמן הארוחות נדבקים ללשון שיירי מזון, והיא משמשת קרקע לגדילה של חיידקים. לכן, חשוב לצחצח גם את הלשון. לצחצוח לשון יש להשתמש במברשת מיוחדת בתנועות גירוף.

בהלבנת שיניים מצמידים באמצעות סדים המותאמים אישית לפה המתרפא, ג'ל המכיל מי חמצן. חומר זה גורם להבהרה של השיניים. ההלבנה נקראת גם הלבנה ביתית שכן הטיפול נעשה בהנחיית רופא השיניים, בבית, בין שעה למספר שעות ביום, במשך כשבועיים.

בגיל המבוגר שכיחות מחלת החניכיים עולה. כתוצאה מכך יש חשיפה של שורשי השיניים ומתפתחת על גביהם עששת שורשים. מחלת החניכיים יכולה לגרום לאבדן השיניים.

שמירה על ניקיון התותבות חיונית לבריאות הפה. מומלץ להוציא התותבות מהפה ולצחצח אותן באמצעות מברשת מיוחדת לתותבות עם סבון כלים (רצוי מעל הכיור כדי למנוע החלקה של התותבת ). כדי לחטא את התותבות ולמנוע הצטברות  חיידקים ופטריות עליה, יש להשתמש בטבליות חיטוי לשיניים תותבות. רצוי לא לישון עם תותבות.

לא מומלץ לצחצח תותבות במברשת שינים רגילה ומשחה. משחת השיניים  שוחקת , ועלולה לחספס את התותבת.

ניתן לבצע שתלים בכל גיל. יש מעט  מאוד התוויות נגד לביצוע שתלים כגון יתר לחץ דם  וסכרת לא מאוזנים. בכל מקרה יש צורך להתייעץ עם רופא המשפחה לפני ביצוע השתלים.

יש לכם שאלה נוספת? נשמח לשוחח ולענות על כל שאלותיכם, צרו עמנו קשר לתיאום ביקור, ניתן ללחוץ כאן...

דילוג לתוכן